Leden 2010

Kočka nebo lev??

22. ledna 2010 v 19:38 | MauQwoshinka |  Pro srandu :)

Mini Countryman

22. ledna 2010 v 19:36 | MauQwoshinka |  Ostatne :)
Před padesáti lety bylo Mini malým, levným autem s nízkou spotřebou. O dlouhou dobu později, v roce 2001, představil nový vlastník značky Mini - mnichovské BMW - duchovního nástupce. Ten dost povyrostl a hlavně patřil mezi dražší automobily - přesto se podařilo zachovat ducha původního Mini. Po hatchbacku se představila verze kabrio, později dokonce kombi. Nyní musí vstávat všem příznivcům původního Mini vlasy na hlavě, protože se ukázala produkční verze se vzhledem á la SUV. Novinka dostala jméno Countryman.Countryman bude největším (na délku 4 097 mm) a zároveň nepraktičtějším Mini v historii značky. Bude se nabízet buď ve čtyřmístném nebo pětimístném provedení, zavazadelník nabídne v základním uspořádání 350 litrů; posunutím zadních sedaček se objem zvedne na 440 l a po jejich sklopení vzroste volný prostor na 1 170 litrů. Countryman bude možné pořídit s pohonem obou náprav, nazvaným ALL4. Ten pomocí elektrohydraulického diferenciálu rozděluje točivý moment mezi obě nápravy na základě aktuální adheze. K dispozici bude i verze s pohonem pouze přední nápravy.
dynamic-picture-top_foto2__198959

Aston Martin

2. ledna 2010 v 15:57 | MauQuosh
Aston Martin Carbon Black Edition

Největší změnou je speciální černý lak, jenž se na DBS nebo V12 Vantage nanáší ručně a údajně zabere 50 hodin času. Novinkou jsou i jiné disky litých kol v pětipaprskovém designu.
Uvnitř je nové kožené čalounění (pochopitelně v černé barvě), jiné jsou i sedačky, které pomáhají uspořit pár kilogramů hmotnosti. Nezbytnou součástí je i prémiový audio systém.
Výkon se u DBS ani V12 Vantage v edici Carbon Black Edition nemění a dosahuje 517 koní (380 kW).