Xindl X-fakta

2. prosince 2009 v 19:29 | MauQuosh |  Xindl X
Jaroslav Ládek je rapper s kytarou, který vystupuje pod pseudonymem Xindl X. Svou přezdívku Xindl X si Jaroslav Ládek vypůjčil od jedné postavy z filmu Woody Allena Hollywood Ending. Když Xindl X na svých koncertech nehraje sám na kytaru, tak ho doprovází jeho skupina ve složení: Robert Švehla - bicí, Filip Markes - saxofon, Filio Havlíček - baskytara.
Xindl X zasahuje do více hudebních stylů - Hip-Hop s folkem, jazz, blues… Mezi jeho nejúspěšnější písničky patří Anděl, se kterou se dostal na první příčky mnoha žebříčků. Dále pak písnička Mamut, se kterou zvítězil v prvním ročníku soutěže Česko hledá písničku

Xindl X se narodil 16. 8. 1979. Mezi takové perličky patří např. to, že se Xindl X podílel na scénáři seriálu vysílaného na televizní stanici Nova jménem Comeback, pro který rovněž složil dvě písničky - "(Vsákneš se do mě) Jako déšť" a "Krev, pop a slzy". Xindl X se také podílel na filmu "Vy nám taky šéfe!", k němuž otextoval a nazpíval čtyři písně na hudbu Tomáše Poláka z MIG 21. Své první album "Návod ke čtení manuálu" vydal Xindl X v roce 2008. Album získalo nominaci na cenu Anděl v kategorii nejlepší folk a country album.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama